TE Connectivity Passive Product TE750B82RJ
Part No.:
TE750B82RJ
Datasheet:
TE750B82RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 82 OHM 5% 750W
Shipping
TE750B82RJ Specifications
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
750W
Temperature Coefficient:
±440ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
1.969" Dia x 12.441" L (50.00mm x 316.00mm)