TE Connectivity Passive Product TE600B5R6J
Part No.:
TE600B5R6J
Datasheet:
TE600B5R6J.pdf
Description:
RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 600W
Shipping
TE600B5R6J Specifications
Resistance:
5.6 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
600W
Temperature Coefficient:
±440ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
1.575" Dia x 13.583" L (40.00mm x 345.00mm)