TE Connectivity Passive Product TE1000B680RJ
Part No.:
TE1000B680RJ
Datasheet:
TE1000B680RJ.pdf
Description:
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 1000W
Shipping
TE1000B680RJ Specifications
Product Status:
Active
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1000W
Temperature Coefficient:
±440ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
2.362" Dia x 11.811" L (60.00mm x 300.00mm)