Transphorm TDTTP4000W066B-KIT
Part No.:
TDTTP4000W066B-KIT
Manufacturer:
Transphorm
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
TDTTP4000W066B-KIT.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR TP65H035WS
Shipping
TDTTP4000W066B-KIT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Transphorm
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Main Purpose:
AC/DC, Primary Side and PFC
Outputs and Type:
1 Non-Isolated Output
Voltage - Output:
4 kW
Current - Output:
390V
Voltage - Input:
15A
Regulator Topology:
90 ~ 265 VAC
Frequency - Switching:
Contents:
66kHz