Transphorm TDINV3500P100-KIT
Part No.:
TDINV3500P100-KIT
Manufacturer:
Transphorm
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
TDINV3500P100-KIT.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR TP90H180PS
Shipping
TDINV3500P100-KIT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Transphorm
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Main Purpose:
DC/AC Converter
Outputs and Type:
1 Isolated Output
Voltage - Output:
3.5 kW
Current - Output:
Voltage - Input:
Regulator Topology:
750V
Frequency - Switching:
Contents:
100kHz