Cornell Dubilier Knowles TDC106M025NSF-F
Part No.:
TDC106M025NSF-F
Datasheet:
TDC106M025NSF-F.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Shipping
TDC106M025NSF-F Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.250" Dia (6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)
Lead Spacing:
0.125" (3.18mm)