KYOCERA AVX TCJB475M025R0150E
Part No.:
TCJB475M025R0150E
Package:
1210 (3528 Metric)
Datasheet:
TCJB475M025R0150E.pdf
Description:
CAP TANT POLY 4.7UF 25V 1210
Shipping
TCJB475M025R0150E Specifications
Package/Case:
1210 (3528 Metric)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)