KYOCERA AVX TCH9226M100W0150U
Part No.:
TCH9226M100W0150U
Datasheet:
TCH9226M100W0150U.pdf
Description:
CAP TANT POLY 22UF 100V SMD
Shipping
TCH9226M100W0150U Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
10000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.433" W (12.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.234" (5.95mm)