KYOCERA AVX TCH9226M100B0150U
Part No.:
TCH9226M100B0150U
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TCH9226M100B0150U.pdf
Description:
CAP TANT POLY 22UF 100V SMD
Shipping
TCH9226M100B0150U Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TCH
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
15mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.492" L x 0.433" W (12.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.234" (5.95mm)