TE Connectivity Raychem Cable Protection TCFS-12-19B-020-100CH
Part No.:
TCFS-12-19B-020-100CH
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Cable and Cord Grips
Package:
Datasheet:
TCFS-12-19B-020-100CH.pdf
Description:
CABLE FEEDTHROUGH 7.4MM M12 ALUM
Shipping
TCFS-12-19B-020-100CH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Package/Case:
Type:
Cable Feedthrough
Outside Cable Diameter (Min):
Outside Cable Diameter (Max):
0.291" (7.40mm)
Thread Size:
M12x1.5
Thread Length:
0.787" (20.00mm)