TDK Corporation TCE1608-900-4P
Part No.:
TCE1608-900-4P
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Common Mode Chokes
Package:
0603 (1608 Metric), 10 Lead
Datasheet:
TCE1608-900-4P.pdf
Description:
CMC 100MA 4LN 90 OHM SMD ESD
Shipping
TCE1608-900-4P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Package/Case:
0603 (1608 Metric), 10 Lead
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
4
Impedance @ Frequency:
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
100mA
Voltage Rating - DC:
1.95Ohm
Voltage Rating - AC:
10V
Operating Temperature:
Ratings:
-25°C ~ 85°C