Same Sky (Formerly CUI Devices) TBP01P1-508-18BE
Part No.:
TBP01P1-508-18BE
Datasheet:
TBP01P1-508-18BE.pdf
Shipping
TBP01P1-508-18BE Specifications
Packaging:
Box
Number of Positions:
18
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
320 V
Current - UL:
16 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
2.5mm²
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C