SL POWER / Advanced Energy TB65S24K
Part No.:
TB65S24K
Datasheet:
TB65S24K.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 65W
Shipping
TB65S24K Specifications
Series:
TB65 (65W)
Packaging:
Box
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
2.7 A
Power (Watts):
65W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
3.50" L x 2.00" W x 1.30" H (88.9mm x 50.8mm x 33.1mm)