Eaton - Bussmann Electrical Division TB200HB-30
Part No.:
TB200HB-30
Manufacturer:
Eaton - Bussmann Electrical Division
Category:
Barrier Blocks
Package:
Datasheet:
TB200HB-30.pdf
Description:
CONN BARRIER STRP 30CIRC 0.437"
Shipping
TB200HB-30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Magnum® TB200HB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
30
Number of Wire Entries:
60
Pitch:
0.437" (11.10mm)
Number of Rows:
2
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating:
600V