KYOCERA AVX TARW685K035
Part No.:
TARW685K035
Datasheet:
TARW685K035.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V AXIAL
Shipping
TARW685K035 Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)