KYOCERA AVX TARW476M010
Part No.:
TARW476M010
Datasheet:
TARW476M010.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL
Shipping
TARW476M010 Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.7Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)