KYOCERA AVX TARW476M006
Part No.:
TARW476M006
Datasheet:
TARW476M006.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 6.3V AXIAL
Shipping
TARW476M006 Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)