KYOCERA AVX TARW335M050
Part No.:
TARW335M050
Datasheet:
TARW335M050.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL
Shipping
TARW335M050 Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)