KYOCERA AVX TARW156M020
Part No.:
TARW156M020
Datasheet:
TARW156M020.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL
Shipping
TARW156M020 Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)