KYOCERA AVX TARS685M025
Part No.:
TARS685M025
Datasheet:
TARS685M025.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 25V AXIAL
Shipping
TARS685M025 Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)