KYOCERA AVX TARS475K025
Part No.:
TARS475K025
Datasheet:
TARS475K025.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V AXIAL
Shipping
TARS475K025 Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)