KYOCERA AVX TARS226M010
Part No.:
TARS226M010
Datasheet:
TARS226M010.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V AXIAL
Shipping
TARS226M010 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.7Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)