KYOCERA AVX TARS225K050
Part No.:
TARS225K050
Datasheet:
TARS225K050.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V AXIAL
Shipping
TARS225K050 Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)