KYOCERA AVX TARS156M015
Part No.:
TARS156M015
Datasheet:
TARS156M015.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 20% 15V AXIAL
Shipping
TARS156M015 Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)