KYOCERA AVX TARS106M020
Part No.:
TARS106M020
Datasheet:
TARS106M020.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL
Shipping
TARS106M020 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)