KYOCERA AVX TARR685M015
Part No.:
TARR685M015
Datasheet:
TARR685M015.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 15V AXIAL
Shipping
TARR685M015 Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)