KYOCERA AVX TARR685M006
Part No.:
TARR685M006
Datasheet:
TARR685M006.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V AXIAL
Shipping
TARR685M006 Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)