KYOCERA AVX TARR474M050
Part No.:
TARR474M050
Datasheet:
TARR474M050.pdf
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 50V AXIAL
Shipping
TARR474M050 Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
13Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)