KYOCERA AVX TARR335M025
Part No.:
TARR335M025
Datasheet:
TARR335M025.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 25V AXIAL
Shipping
TARR335M025 Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)