KYOCERA AVX TARR335M020
Part No.:
TARR335M020
Datasheet:
TARR335M020.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 20V AXIAL
Shipping
TARR335M020 Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)