KYOCERA AVX TARR335K015
Part No.:
TARR335K015
Datasheet:
TARR335K015.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL
Shipping
TARR335K015 Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)