KYOCERA AVX TARR155M035
Part No.:
TARR155M035
Datasheet:
TARR155M035.pdf
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 35V AXIAL
Shipping
TARR155M035 Specifications
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)