KYOCERA AVX TARR106M006
Part No.:
TARR106M006
Datasheet:
TARR106M006.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V AXIAL
Shipping
TARR106M006 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)