KYOCERA AVX TARR105M050
Part No.:
TARR105M050
Datasheet:
TARR105M050.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V AXIAL
Shipping
TARR105M050 Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)