KYOCERA AVX TARQ474M035
Part No.:
TARQ474M035
Datasheet:
TARQ474M035.pdf
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V AXIAL
Shipping
TARQ474M035 Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
13Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)