KYOCERA AVX TARQ335M006
Part No.:
TARQ335M006
Datasheet:
TARQ335M006.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 6.3V AXIAL
Shipping
TARQ335M006 Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
14Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)