KYOCERA AVX TARQ225M015
Part No.:
TARQ225M015
Datasheet:
TARQ225M015.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 15V AXIAL
Shipping
TARQ225M015 Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)