KYOCERA AVX TARQ225K015
Part No.:
TARQ225K015
Datasheet:
TARQ225K015.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 15V AXIAL
Shipping
TARQ225K015 Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)