Ohmite TAP800K220E
Part No.:
TAP800K220E
Datasheet:
TAP800K220E.pdf
Description:
RES CHAS MNT 220 OHM 10% 800W
Shipping
TAP800K220E Specifications
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
800W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
2.559" L x 2.362" W (65.00mm x 60.00mm)
Height - Seated (Max):
1.280" (32.50mm)