KYOCERA AVX TAP476M035SCS
Part No.:
TAP476M035SCS
Datasheet:
TAP476M035SCS.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V RADIAL
Shipping
TAP476M035SCS Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)