KYOCERA AVX TAP476K010SRW
Part No.:
TAP476K010SRW
Datasheet:
TAP476K010SRW.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V RADIAL
Shipping
TAP476K010SRW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.7Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)