KYOCERA AVX TAP475M035SRW
Part No.:
TAP475M035SRW
Datasheet:
TAP475M035SRW.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 35V RADIAL
Shipping
TAP475M035SRW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)