KYOCERA AVX TAP475K010SRW
Part No.:
TAP475K010SRW
Datasheet:
TAP475K010SRW.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V RADIAL
Shipping
TAP475K010SRW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)