KYOCERA AVX TAP335K035SRW
Part No.:
TAP335K035SRW
Datasheet:
TAP335K035SRW.pdf
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V RADIAL
Shipping
TAP335K035SRW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)