KYOCERA AVX TAP226M025CCS
Part No.:
TAP226M025CCS
Datasheet:
TAP226M025CCS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
Shipping
TAP226M025CCS Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)