KYOCERA AVX TAP226K006SCS
Part No.:
TAP226K006SCS
Datasheet:
TAP226K006SCS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V RADIAL
Shipping
TAP226K006SCS Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.7Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)