KYOCERA AVX TAP225K050SRW
Part No.:
TAP225K050SRW
Datasheet:
TAP225K050SRW.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V RADIAL
Shipping
TAP225K050SRW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)