KYOCERA AVX TAP225K025SCS
Part No.:
TAP225K025SCS
Datasheet:
TAP225K025SCS.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 25V RADIAL
Shipping
TAP225K025SCS Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)