KYOCERA AVX TAP224K050SCS
Part No.:
TAP224K050SCS
Datasheet:
TAP224K050SCS.pdf
Description:
CAP TANT 0.22UF 10% 50V RADIAL
Shipping
TAP224K050SCS Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
17Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)