KYOCERA AVX TAP106M025SRW
Part No.:
TAP106M025SRW
Datasheet:
TAP106M025SRW.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Shipping
TAP106M025SRW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)